ATMT PL

Tanadug University of Traditional Tibetan Medicine

Jesteś tutaj: Strona główna   Blog

Blog

22.10. 2015Kurs w Estonii

Drugi rok studiów medycyny tybetańskiej zaczął się kursem z diagnostyki w nowo zakupionym ośrodku Sowa Rigpy w Estonii, pod prowadzeniem Erika Rosenbusha z USA Czytaj więcej »


30.8. 2015Trzeci trymestr studiów medycyny tybetańskiej

Trzeci trymestr studiów medycyny tybetańskiej zakończony. Teraz trzeba tylko przyswoić ogrom wiedzy jaki przekazał dr. Aleksandr Arbuzov. Czytaj więcej »


5.8. 2015Joga lecznicza Nedziang w Cieszynie na festiwalu Święto Herbaty

Czytaj więcej »


21.7. 2015Kursy z dr Nidą Chenagtsangiem w Khordongu 5.2015

Czytaj więcej »


17.3. 2015

Studia tradycyjnej medycyny tybetańskiej polecam Wszystkim zainteresowanym wschodnimi terapiami naturalnymi na poważnie i w szerszym zakresie. Bogaty program opiera się na omawianiu fundamentalnej wiedzy zawartej w klasycznych tekstach tybetańskich i zastosowaniu jej w praktyce (profilaktyka, diagnozowanie, leczenie).Zajęcia prowadzą zaangażowani nauczyciele – lekarze TMT. Zdrowie postrzegane jest jako stan równowagi ciała, umysłu i ducha, wynik poszukiwanej i odnajdywanej […] Czytaj więcej »


8.4. 2014Dr Nida w Polsce w maju 2014!

Dr Nida Chenagtsang, autentyczny lekarz i nauczyciel medycyny tybetańskiej już wkrótce zawita do Polski! Będzie nauczał m.in. tybetańskiego Fengshui, leczenia mantrami, uzdrawiającej jogi tybetańskiej czy praktyki Buddy Medycyny. Nie przegapcie tej wyjątkowej możliwości! Oto formularz zgłoszeniowy na kursy, termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 15 kwietnia! Czytaj więcej »


11.3. 2014Zapraszamy do współpracy!

W imieniu Muzeum Azji i Pacyfiku oraz własnym chcielibyśmy zaprosić do współpracy wszystkich szczodrych ludzi, którym bliska jest tybetańska tradycja medyczna. Przygotowujemy dla Państwa wystawę pn. “Mandala Buddy Medycyny – buddyjska sztuka leczenia”, która będzie trwała od 12 maja do 31 lipca 2014 r. Potrzebujemy Waszego wsparcia w dofinansowaniu wydruku części edukacyjnej wystawy oraz jej katalogu – brakuje nam jeszcze 7 […] Czytaj więcej »


25.2. 2013Kurs masażu tybetańskiego Kunye I stopnia 20-24.2.2013

Tym razem kurs prowadziła instruktorka Kunye Maria Kalita.  Wszyscy skończyli pierwszą część kursu przepełnieni masą nowych informacji i nabytych umiejetności, ale bardzo zadowoleni! Czytaj więcej »


21.12. 2012Kurs analizy snów 9-11.12.2012

W dniach 9- 11 grudnia odbył się warsztat analizy snów. W medycynie tybetańskiej sny są bardzo ważne przy analizie stanu zdrowia. Jeśli ich nie rozumiemy, wydają nam się dziwne to znaczy, że nie znamy samych siebie – sami dla siebie jesteśmy niezrozumiali i dziwni. Podczas kursu mieliśmy okazję zapoznać się z systemem według którego śnimy oraz nauczyć się kilku specjalnych […] Czytaj więcej »


13.12. 2012Wykład o medycynie tybetańskiej w Muzeum Azji i Pacyfiku 9.12.2012

Sala w Galerii Azjatyckiej była wypełniona po brzegi. Wszyscy byli zauroczeni głębią i prostotą wykładu dr Nidy Chenagstanga, jak też jego poczuciem humoru.Dr Nida przybliżył nam nie tylko podejście medycyny tybetańskiej do zdrowia, ale uświadomił  nam też wagę psychiki i duchowości w naszej własnej tradycji medycznej, sięgającej czasów Hipokratesa. Czytaj więcej »


© 2021 ATMT PL  |  Dokumenty Stowarzyszenia
X