ATMT PL

Tanadug University of Traditional Tibetan Medicine

Jesteś tutaj: Strona główna   O Akademii TMT   Nasi nauczyciele

Nasi nauczyciele

Dr Nida Chenagtsang

dyrektor medyczny i założyciel IATTM

Dr Nida Chenagtsang urodził się w Amdo w Tybecie. Po odbyciu praktyki w szpitalu tybetańskim w Mahlo, otrzymał stypendium naukowe na Uniwersytet Medycyny Tybetańskiej w Lhasie. W roku 1996 ukończył studia medyczne oraz praktykę w szpitalu Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej w Lhoka oraz Lhasie. Dr Nida opublikował wiele artykułów i książek na temat tradycyjnej medycyny tybetańskiej i przywrócił zastosowanie wielu terapii zewnętrznych. Jest dzierżawcą przekazu tradycyjnej medycyny tybetańskiej wg Yutog Nyingtig.

W roku 2006 dr Nida założył Międzynarodową Akademię Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej (IATTM), w ramach której naucza różnych aspektów tradycyjnej medycyny tybetańskiej na całym świecie. Jego wykłady cieszą się popularnością w wielu państwach Europy, Rosji, U.S.A., Australii oraz Azji. Mówi płynnie po angielsku i jest doskonałym nauczycielem posiadającym umiejętność przekazywania swojej wiedzy i doświadczenia ludziom z całego świata.

 

 

Donla Tsering

międzynarodowy instruktor Kunye

Donla Tsering urodziła się w Shillong w Indiach. Jako dziecko została oddana pod opiekę Geshe Ngawang Dakpa, znanego erudyty i astrologa tybetańskiego. Po ukończeniu szkoły średniej w Delhi w Indiach, wyjechała do Włoch, gdzie podjęła studia z dr Nidą Chenagtsangiem. Wyspecjalizowała się w Kunye i leczeniu mantrami. Jest pierwszą tybetańską kobietą posiadającą uprawnienia do nauczania Kunye. Zna pięć języków, przetłumaczyła wiele tekstów buddyjskich na włoski i angielski. Donla mieszka w Rzymie, gdzie pracuje jako terapeutka Kunye dla The Ku Nye Company. Prowadziła kursy Kunye w wielu krajach Europy, włącznie Polski.

 

Dr Aleksander Arbuzow

wykładowca IATTM 

Lekarz medycyny zachodniej z Sankt- Petersburga w Rosji, gdzie w roku 1988 ukończył studia na Akademii Medycznej im. Miecznikowa. Od 1991 roku zajmuje się medycyną tybetańską, której uczył się m.in. w Buriacji, Władywostoku, Moskwie i Sankt- Peterbsrurgu, a od 2004 roku również u dr Nidy Chenagtsanga.

Dr Arbuzow jest wykładowcą IATTM z zakresu  podstaw medycyny tybetańskiej (Tantra Rdzenna), diety, stylu życia, eliksirów oraz etyki lekarskiej (Tantra Wyjaśnień). Jest też głównym redaktorem i kierownikiem Drangson Group Project, zajmującym się tłumaczeniami i wydawaniem podręczników do medycyny tybetańskiej.

 

 

Dr Anastazja Holečko

prezes Stowarzyszenia ATMT Polska

Anastazja Holečko jest lekarzem medycyny zachodniej, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Po skończeniu studiów pracowała na oddziale medycyny wewnętrznej w szpitalu w Pradze w Czechach, gdzie mieszka do dziś. Od 2004 roku studiuje medycynę tybetańską u dr. Nidą, a od 2007 jest redaktorem czasopisma „The Journal of Traditional Tibetan Medicine”.

Od 2010 roku naucza podstaw medycyny tybetańskiej w Międzynarodowej Akademii Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej  oraz na Uniwersytecie Tanadug online.

 

 

Maria Kalita

instruktor Kunye I stopnia


Pochodzi z Ukrainy, gdzie spotkała się z medycyną tybetańską jeszcze w czasach szkoły średniej. Przez 5 lat, równolegle do studiów weterynaryjnych, studiowała i praktykowała medycynę tybetańską  w Charkowskim Centrum Medycyny Tybetańskiej Wadżra Garuda. Wyspecjalizowała się w masażu Kunye, moksoterapii i leczeniu pijawkami. Obecnie mieszka i studiuje fizjoterapię w Krakowie.

W marcu 2012 roku we Francji ukończyła kurs instruktorski, uzyskując uprawnienia do prowadzenia kursu masażu Kunye I stopnia, nadane przez dr Nidę Chenagtsanga.  Jej doświadczenia, entuzjazm i talent do przekazywania wiedzy czynią ją świetnym nauczycielem.

 

 

 

Anu Rootalu

międzynarodowy instruktor Kunye

Anu Rootalu, położna z zawodu, mieszka i pracuje w Estonii. Anu zajmuje się medycyną tybetańską i masażem Kunje już od ponad 10 lat i z powodzeniem łączy tę starożytną wiedzę z codzienna praktyką. W 2005 roku obroniła pracę dyplomową z Kunye na temat “Zastosowanie Kunye w czasie ciązy i połogu”, a w roku 2011 pracę dyplomową z medycyny tybetańskiej “ Tybetańskie ziołolecznictwo w oparciu o Se-`bru Nyi-ma`i dKyil-`khor”.

Anu jest doświadczonym terapeutą i od 2006 roku naucza masażu tybetańskiego w wielu krajach Europy jako międzynarodowy instruktor Kunye.

 

 

Emilio Gallotta

międzynarodowy instruktor Kunye

 Emilio na co dzień mieszka i pracuje w Rzymie. Jest dyplomowanym fizjoterapeutą, który od wielu lat doskonale łączy praktyczną wiedzę Kunye z mądrością filozofii Wschodu i z powodzeniem przenosi te doświadczenia do swojej pracy klinicznej.

 

 

 

 

 

 


© 2021 ATMT PL  |  Dokumenty Stowarzyszenia
X