ATMT PL

Tanadug University of Traditional Tibetan Medicine

Jesteś tutaj: Strona główna   Wydarzenia

Wydarzenia

14 - 29/4/2020: 8 Międzynarodowy Kongres Sowa Rigpa

100 Lat medycyny tybetańskiej w Polsce i w Europie

Kongres dla dorosłych, dzieci i wszystkich łącznie

Mamy zaszczyt zaprosić was na 8 Międzynarodowy Kongres Sowa Rigpa – tradycyjnej medycyny tybetańskiej oraz na program towarzyszący. Zachęcamy do udziału w tym ponadczasowym spotkaniu terapeutów, naukowców, partnerów, osób praktykujących Sowa Rigpe, oraz wszystkich interesujących się medycyna tybetańska i związanymi z nią dziedzinami.

Wstępny program:

 

14-21 kwietnia 2020 – odosobnienie wewnętrznej wolności z Dr Nidą – Karmamudra i Mahamudra 

22-23 kwietnia: Tantra rdzenna medycyny tybetańskiej z  Dr Nida i starszymi nauczycielami.

23 kwietnia: prezentacja prac dyplomowych studentów kończących studia

24 – 25 kwietnia – Międzynarodowy Kongres Sowa Rigpa w Poznaniu 

27 kwietnia – instruktorski kurs jogi Nedziang

28 kwietnia – instruktorski kurs Horme

29 kwietnia – instruktorski kurs Jukczo, terapii paleczkami

 

Spotkajmy się w polskiej „metropolii” poznańskiej z ludźmi z całego świata aby świętować razem „stulecie Medycyny Tybetańskiej w Polsce”. Jesteśmy przykładem Jedności w Różnorodności, pracując dla wspólnego celu, ponad granicami i indywidualnym interesem narodowym. Celem inspirującego motto jest poszerzenie naszych naukowych perspektyw i przedstawianie Sowa Rigpa jako „Tradycyjnej medycyny współczesnej”.

Zapraszamy rodziny z dziećmi. Z przyjemnością poznamy kolejne pokolenie praktykujących Sorig z całego świata. Po raz pierwszy będzie miał miejsce oddzielny program dla dzieci z oddzielnym systemem rejestracji. Sorig Kids będą aktywnymi uczestnikami Kongresu i będą miały swój własny program spotkania, dzięki któremu wejdą w kontakt z wiedzą o zdrowiu i szczęściu już w młodym wieku. Sorig Kids jest programem tworzonym międzynarodowa grupa ekspertów – we współpracy z Avishan Saberian pod kierunkiem Dra Nidy Chenagtsang jako programu edukacyjnego (i rozrywkowego) dla dzieci i rodzin, łączącego różnorodność technik tybetańskiej tradycji medycznej jak i duchowej.

Poznań, jedno z najstarszych i największych miast o wysokim standardzie życia, jest otoczone naturą, w sasiedztwie pięknych pojezierzy. Poznan jest ważnym ośrodkiem akademickim, w którym uczy się 130 000 studentów. Miasto to ma bogatą historię otwartości i doświadczenie goszczenia ludzi z całego świata w celu wymiany naukowej, ekonomicznej oraz na polu sztuki i kultury.

W czasie trwania Kongresu, Poznań stanie się metropolią Sowa Rigpa – mostem łączącym plaskowyz Tybetański z  Europa.  Tym budującym więzi spotkaniem chcielibyśmy wzmocnić to połączenie mając na celu interdyscyplinarną współpracę naukową na najwyższym możliwym poziomie, aby z kolei być w stanie stawić czoła wyzwaniom przyszłości. Dla pożytku wszystkich czujących istot i naszego środowiska: zróbmy krok poza „medycynę naturalną” i rozmawiajmy o medycynie dla naszej natury: wewnętrznej i zewnętrznej.

Spotkajmy się we wspaniałym, tradycyjnym i nowoczesnym mieście, Poznaniu.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami w imieniu Komitetu Organizacyjnego,

Dr Nida Chenagtsang

Dr Marian Majchrzycki

Dr Anastazja Holecko

Dr Jens Tonnemann

 


Kursy za granicą

© 2022 ATMT PL  |  Dokumenty Stowarzyszenia
X