ATMT PL

Tanadug University of Traditional Tibetan Medicine

Jesteś tutaj: Strona główna   Wydarzenia

Wydarzenia

21 - 23/9/2018: Kusali z dr Tenzin Yangdon w Khordong

Kusali
UWOLNIENIE STRACHU PRZEZ NIEUWARUNKOWANĄ MIŁOŚĆ
Kusali to krótka i potężna praktyka uzdrawiania chorych i środowiska. Podstawowym znaczeniem praktyki jest “odcięcie” ego i dualistycznych pojęć. Praktyka polega na wizualizowaniu ofiarowania własnego ciała, aby gromadzić zasługi i mądrość. Przynosi ulgę zarówno cierpieniu psychicznemu związanemu ze strachem i przywiązaniem, jak i niektórym chorobom fizycznym.

Czod jest praktykowany w wielu liniach buddyzmu tybetańskiego. Ta szczególna praktyka wywodzi się z tradycji Yuthok Nigthik i jest częścią praktyki Ngondro. Rekolekcje są skierowane głównie do tych, którzy już ukończyli Yuthok Nyingik Ngondro.

Rekolekcje poprowadzi dr Tenzin Yangdon, doświadczona tybetańska lekarka z Lhasy. Ukończyła w 1992 roku MenTsee Khang, tybetańskie studia medyczne w Dharamsali w Indiach. Dr Yangdon praktykowała przez wiele lat pod kierunkiem doktora Kungi Gyurmey Ngarongsha. Podróżuje po całej Europie i Stanach Zjednoczonych, odwiedzając pacjentów, ucząc tybetańskiego uzdrawiania, wygłaszając wykłady i prezentacje. Jest również dyplomowaną akupresurzystką z Acupressure Institute America i mistrzynią zielarstwa. Dr Tenzin praktykuje tradycję uzdrawiania Yuthok Ningthik od 20 lat. Od 2008 roku uczyła się praktyki Phadampa i Machig Labdron Szidzie Czod od Lamy Wangdu Rinpoche i Yogi Kunsang Thongdrol Dorjee oraz Lamy Pema Dorjee. Jest nauczycielem gościnnym w Sorig Khang International (dawniej IATTM).

Warsztaty odbędą się w pięknym centrum odosobnieniowym Khordong, na granicy czesko-polskiej niedaleko Nachodu (2,5 godziny jazdy od Pragi). Będziesz potrzebował damaru, dzwonka i kanglingu.

Początek w piątek 21.9. o 19, kończy się w Sob 23,9. około 16:00.

Ceny:

Warsztat: 120 €, proszę wypełnić FORMULARZ REJESTRACYJNY TUTAJ.
Zakwaterowanie (pokoje sypialne, sypialnie): 25-35 PLN / 6-8 EUR, (dormitorium / 2-3 łóżka).
Dania wegetariańskie: 45 PLN / 11 EUR za dzień.
W sprawie zakwaterowania i wyżywienia należy zarejestrować się osobno pod adresem info@khordong.pl i zapłacić po przyjeździe.

 


Kursy za granicą

© 2018 ATMT PL  |  Dokumenty Stowarzyszenia