ATMT PL

Tanadug University of Traditional Tibetan Medicine

Jesteś tutaj: Strona główna   Wydarzenie   Warsztat Kusali z dr Tenzin Yangdon

Warsztat Kusali z dr Tenzin Yangdon

22 - 24/9/2017

Warsztat praktyki Kusali – wyzwalanie strachu poprzez nieuwarunkowaną miłość – odbędzie się w odosobnieniowym ośrodku Khordong w Darnkowie na południu Polski, pod prowadzeniem tybetańskiej lekarki Tenzin Jangdön.

Kurz rozpocznie się w piątek 22.9. o godz.19:00 wykładem wprowadzającym; zakończy się w niedz. 24.9. około godz.16:00

Cena za nocleg w ośrodku Khordong: 25-35 PLN / za noc (2-3 lóżkowy pokój / dormitory)
Pełne wyżywienie: 45 PLN /dzien (wyżywienie wegetariańskie)
Rezerwacja noclegu i wyżywienia bezpośrednio na info@khordong.pl.

Cena za workshop: 430 PLN  (100Euro) – opłata w Euro na miejscu

Zgłoszenia na warsztat: formularz tutaj 

 

Kusali

Wyzwalanie strachu poprzez nieuwarunkowaną miłość

Kusali jest krótką i efektywną praktyką, która uzdrawia zarówno chorujących ludzi jak też środowisko. Głównym celem tej praktyki jest “odcięcie” (tib. chod, čöd) swojego ego oraz koncepcji dualistycznego umysłu. Podczas praktyki wizualizujemy sobie, iż ofiarujemy własne ciało, żeby nagromadzić w ten sposób zasługi oraz mądrość. Przynosi ulgę od cierpienia, które jest połączone głównie ze strachem oraz przywiązaniem, jak też od chorób fizycznych.

Tradycja tej praktyki Czod należy do linii Juthok ningtik i pochodzi od Juthoka Jönten Gonpo z XXII wieku. J. Ś. V Dalajlama oraz Dziamgon Kongtrul Jönten Gjatso w dużym stopni przyczynili się do rozszerzenia tej praktyki leczniczej.

Warsztat kusali jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

W trakcie warsztatu potrzebne będą bębenki damaru i dzwonki. Jeśli nie macie własnych, będą w ograniczonej ilości do nabycia na miejscu. Szczegółowe info na marian.majchrzycki@gmail.com.

 

Dr. Tenzin Jangdön

Tenzin-Yangdonskończyła studia medyczne w Men Tsee Khang w Dharamsali w Indiach v roku 1992. Następnie przez wiele lat Dr. Jangdön pracowała pod przewodnictwem doktora Kunga Gjurme Ngaronszy (lekarza osobistego J.Ś. Dalajlamy). Obecnie podróżuje po Stanach Zjednoczonych oraz Europie, przyjmując pacjentów oraz nauczając medycyny tybetańskiej. W San Francisko prowadzi swoją własną praktykę medycyny i ziołolecznictwa tybetańskiego. Zajmuje się również akupresurą, posiadając amerykańskie uprawnienia (Acupressure Institute America).

Dr. Jangdon praktykuje w tradycji Juthok ningtik od ponad 20 lat. Praktykę Szidże Czod Padampy Sandzie i Maczik Labdron studiowała u lamy Wangdu Rinpocze, jogina Kunsang Thongdrol Dordże oraz lamini Pema Dordże od roku 2008. W ramach Międzynarodowej Akademii TMT (Sorig Khang International) działa jako terapeutka oraz nauczycielka. W Kalifornii jest również znana jako doświadczona uzdrowicielka dźwiękiem.


Kursy za granicą

© 2017 ATMT PL  |  Dokumenty Stowarzyszenia