ATMT PL

Tanadug University of Traditional Tibetan Medicine

Jesteś tutaj: Strona główna   Wydziały i kursy   Wydział leczenia mantrami

Wydział leczenia mantrami

Wprowadzenie

Tybetańskie leczenie mantrami jest starożytną metodą uzdrawiania, wywodzącą się z w dużej mierze z tradycji Ngakpa (świeckich praktykujących, joginów). Jej bezpośrednim dzierżawcą jest dr Nida Chenagtsang.

W tradycyjnej medycynie tybetańskiej zakłada się, iż u podstaw każdej choroby występują określone zaburzenia energii subtelnych. Leczenie mantrami wykorzystuje energię dźwięku jako narzędzie wspomagające uzdrawianie, docierając do podstawowych przyczyn choroby. W technice tej używa się starożytnych mantr, które potrafią uchwycić esencję dźwięku, wykorzystując słowa z sanskrytu lub z języka tybetańskiego.

Leczenie mantrami może być stosowane zarówno w celu polepszenia jakości życia, jak i uzdrawiania. Mantry te są skuteczne, proste w użyciu i dostępne dla wszystkich bez względu na wiek, płeć, przynależność kulturową czy duchową.

Informacje o kursach

Kursy leczenia mantrami podzielone są na moduły dające wiedzę teoretyczną i praktyczną. Każdy kolejny poziom integruje wiadomości i umiejętności nabyte na poprzednich spotkaniach, w celu pogłębienia wiadomości i udoskonalenia praktyki leczenia mantrami.

Kurs I stopnia leczenia mantrami

Ten dwudniowy kurs stanowi wprowadzenie do tradycji leczenia mantrami. Kurs koncentruje się przede wszystkim na praktyce mantr i zawiera jedną sesję nocną pozwalającą na wykorzystanie energii zachodu słońca w celach terapeutycznych.

Zagadnienia:

  • geneza tybetańskiego leczenia mantrami
  • podstawy tradycyjnej medycyny tybetańskiej, teoria współzależności wszystkich zjawisk i teoria pięciu żywiołów
  • wyjaśnienia działania mantr
  • sposoby recytacji mantr
  • mantry w leczeniu specyficznych zaburzeń
  • przekaz mantr leczniczych

Kurs II stopnia leczenia mantrami

Ten dwudniowy kurs pogłębia wiedzę zdobytą na pierwszym poziomie leczenia mantrami i prowadzi do lepszego zrozumienia celów terapeutycznych mantr. Przewidziana jest nauka o amuletach stosowanych zarówno do ochrony osobistej jak i leczenia chorób.

Kurs III stopnia leczenia mantrami

Dwudniowy kurs zaplanowany z myślą o uczestnikach pragnących kontynuować i pogłębiać praktykę leczenia mantrami. Udział w 3 poziomie wymaga ukończenia praktyk uzdrawiających z I i II stopnia.

 


© 2021 ATMT PL  |  Dokumenty Stowarzyszenia
X