Pełny kurs tradycyjnego masażu tybetańskiego Kunye składa się z 3 poziomów podzielonych na 3 lata nauki. Każdy poziom zaczyna się intensywnym 10-dniowym kursem, po czym następuje indywidualna praktyka w określonym wymiarze godzin w przeciągu roku. Już po pierwszym poziomie uczestnicy mogą samodzielnie wykonywać masaż Kunye. Po roku praktyki a przed rozpoczęciem kolejnego roku nauki studenci zobowiązani są do zdania egzaminu, na podstawie którego otrzymają dyplom Międzynarodowej Akademii Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej (IATTM). Po drugim roku Kunye studenci mają możliwość odbycia klinicznego stażu w Tybecie.
Intensywny kurs 10-dniowy: solidna podstawa do samodzielnej praktyki masażu.
W programie:
-Pochodzenie i historia medycyny tybetańskiej
-Charakterystyki 3 energii
-Typy konstytucji ciała
-Kunye:
-1szy etap: Ku – nanoszenie oleju
-2gi etap: Nye – masaż właściwy
– 3ci etap: Czi- usuwanie oleju za pomocą proszku z cieciorki
– Przeciwwskazania do masażu
Intensywny kurs 10 –dniowy: pogłębienie umiejętności masażu Kunye oraz nauka terapii zewnętrznych.
W programie:
– Integracja wiadomości z kursu pierwszego
– Terapie:
-Ochronna energia “La”
-Czakry i kanały energetyczne
-Pozytywne i negatywne dni wg astrologii
Poziom III (rok 3)
Intensywny kurs 12 dniowy: leczenie w medycynie tybetańskiej za pomocą Kunye
W programie:
Integracja wiadomości z poziomu poprzedniego
Diagnostyka wg TMT:
-badanie moczu
-badanie pulsu
-badanie narządów zmysłów
-diagnozowanie w zależności od pór roku
Patologie wg TMT
Na warsztacie uczestnicy będą mogli zapoznać się i wypróbowac na sobie techniki stosowane w medycynie tybetańskiej: Kunye, moksa, bańki, horme, kompresy lecznicze. Po części teoretycznej zawsze następuje praktyka danej techniki. Odbycie warsztatu nie upoważnia do samodzielnego leczenia, osoby zainteresowane poważnym zgłębianiem wiedzy o terapiach tybetańskich zapraszamy na kurs Kunye.
Zagadnienia:
Elementy masażu tybetańskiego Kunye: cechy szczególne, etapy, wskazania, przygotowanie i indywidualny dobór olejów do masażu, podstawowe techniki pracy z punktami terapeutycznymi. Praktyka punktów wykorzystywanych przy poszczególnych dolegliwościach.
Bańki: Typy baniek, wskazania, techniki pracy z bańkami – statyczne i dynamiczne (masaż bańkami).
Kompresy lecznicze: Rodzaje kompresów, podział w powiązaniu z podziałem chorob w medycynie tybetańskiej, wskazania, miejsca i proste metody diagnostyczne do stosowania kompresów.
Moksowanie: historia powstania, mechanizm leczniczego dzialania moksy, wskazania, techniki moksowania: konusami z piołunu, cygarem z piołunu albo węgla, kadzidłami. moksy na “materacu“ z imbiru, czosnku. Metody przygotowania moksy. Praktyka ogrzewania punktów na poszczególne dolegliwości.
Horme: pochodzenie, wskazania, rodzaje horme.